TALİHSİZ  SERÜVENLER DİZİSİ

TALİHSİZ  SERÜVENLER DİZİSİ


Kahve günlüğü bu hafta da çocuklara çalışıyor.  Tatilin son haftası hala izlemeyenler için veya izleyipte beğenenler için yeniden olacak olsa da bu film çok iyi bir tercih. En kötüyü oynayan en iyi oyuncu tanımı Jim Carrey için az bile kalıyor. Bir de ebeveyn cephesinden düşünelim. Elinde kumandası hazır beklemek , çocukları görmek üzere oldukları eğreti duran ve onların zihinlerinde hasar bırakacak veya tertemiz olan hayal dünyalarını kirletecek sahnelerden korumaya çalışmak inanın hiç kolay değil.  Bu film 9-10 yaş ve üzeri için harika bir film.  Kesinlikle bu fırsatı kaçırmayın, değerlendirin.
Kont Olaf (jim Carrey) büyük bir kararlılıkla avının peşindedir. Söz konusu servete sahip olmak neye mal olursa olsun kafasına koymuştur bir kez. Ancak kurtulmaya çalıştığı üç küçük şey eşya değil, birbirinden zeki üç kardeştir. On dört  yaşında, bilime ve icatlara meraklı Violet, on iki yaşında kitaplara meraklı Klaus ve henüz bebek olan ve her bir şeyden gayet iyi anlayan Sunny… Bay Poe onların bakımını üstlenmiştir. Ancak çocukları hiç dinlemez ve genelde kendi bildiğini okur. Çocukları mutlaka dinlemek gerek ve en önemlisi çocuklara ne pahasına olursa olsun inanmak gerek mesajı çok geçmeden Bay Kötü tarafından ekranı sarıp sarmalar.
Kont Olaf’tan  kurtulmayı başarıp iki kez farklı vasiler edinen çocuklar kadar zeki ve hırslıdır Kont. Çocukları tekrar tekrar elde etmeyi başarır. Bu gidiş gelişler maceralarla doludur. Mutlu son dediğimiz anda yazar sonu değiştirir ve finale gidişi endişe ile bekletir. Ama üzülmeyin, yollar ne kadar dolambaçlı olursa olsun seyirci mutlu son seviyor ve bunu herkes biliyor ….
Yönetmen :  Brad Silberling
Senarist   :    Lemony Snicket (asıl adı Daniel Handler) (kitap),
Robert Gordon (senaryo)
Oyuncular:  Jim Carrey (Kont Olaf), Meryl Streep (Josephine Hala),
Emily Browning (Violet Baudelaire), Liam Aiken (Klaus Baudelaire),
Kara Hoffman (Sunny Baudelaire), Timothy Spall (Mr Poe), Billy Connolly (Monty Amca)
 
İyi seyirler,
Edit : Öznur Şan
 
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.