Sitemiz siyaset üstüdür. Kimseye ne yakındır, ne de uzaktır!

Abdullah EYMEN

Abdullah EYMENOkunma 28 Kasım 2016, 17:09

ABDULLAH EYMEN: SİTEMİZ SİYASET ÜSTÜDÜR. KİMSEYE NE YAKINDIR, NE DE UZAKTIR!
Günümüz dünyasında, internet haberciliği hızlı bir şekilde yaygınlaşmaktadır. Yine internet haberleri ile birlikte, sosyal medyada oldukça yaygın bir durumda... Müslümanlar, her şeyi yerli yerinde kullanmak zorundalar… Bütün Müslümanlar, bir tek aileye mensuptur. Oda İslam ümmetidir. İslam ümmetinin fertleri bir araya gelerek, s10haber sitesini kurdular. Ahlaklı,  ilkeli, seviyeli, cesur, tavizsiz bir şekilde,  yayın yapmanın heyecanı içindeler. Bizde bu vesileyle, s10haber sitesi Genel Yayın Yönetmeni Andullah Eymen ile s10haber’in hedeflerini ve internet haberciğini konuştuk.

S10haber ne zaman kuruldu?
S10haber yayın hayatına 15/8/2016 yılında başlamış olsa da, kuruluş fikri ve denemeleri 2012 Şubat aylarına kadar uzanmaktadır.

S10haber’in gayesi ve hedefi nedir?
S10haber'in en büyük gayesi, Sosyal Medyayı sıklıkla kullanan fikirlerini buralarda anlatan fakat geniş kitlelere ulaşmakta zorluk çeken özellikle "Sosyal Medyanın Muhafazakâr Gençlerinin" köşe yazarlığına fırsat verip, seslerini kitlelere ulaştırabilmeleri amaçlanmış ve bu doğrultuda her geçen gün yazar kadrosunu artırmak hedeflenmiştir.Peki, s10haber’in misyonu hakkında bilgi verir misiniz?
Öncelikle; özgür olmak vazgeçilmez koşullarımızın ilki ve vazgeçilmezidir. En başında dediğimiz gibi sitemiz özgür haber alma ve verme, düşüncelerini yansıtma hakkını esas kabul edecektir. 
Sitemizde, siyaset konusu topluma hizmet etmenin bir aracı olarak görür. Sitemizin Siyaset anlayışında milletin iradesi esastır. Millet iradesini gölgede bırakacak hiç bir uygulamaya müsamaha gösterilmeyecektir.  Yani sitemiz siyaset üstüdür. Kimseye ne yakındır ne de uzaktır. Doğru sözlerin söylenmesine araç olacaktır.
Ayrıca sitemizde yer alan haberlerde tam şeffaflık ve hesap verme anlayışını hâkim kılmaya çalışacağız.  
Sitemizde özel hayatın korunmasının önlemleri alınacaktır. Temel hak ve özgürlüklere saygılı olacağız.   Farklılıklar birer zenginlik kaynağımız olarak görülecektir. Özelikle kategorilerimizde bunun farkındalığını görebileceksiniz.  
Dini değerlere saygılı olacağız. Saygılı olunması içinde elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Dini değerlere yapılacak saygısızlık karşısında susmayıp üzerine gideceğiz.  
Kadına Meta gözü ile bakan zihniyeti şiddetle kınanacaktır. Asla ve asla sitemizde çıplaklık olmayacaktır. Buna özellikle dikkat edeceğiz.  
Sitemizin ana hedeflerinin başında ahlak kurallarına uygun, iyiliği hedeflemiş, vicdanlara hitap eden ailenizin her bireyinin rahatça ve serbestçe okuyabileceği bir haber sitesi olmayı hedefleyeceğiz. 

S10haber’in malum çok ilginç ve bir o kadar düşündürücü sloganı var. “Gündemin Nabzını Tutan Gençlerin Sitesi” gençlerle ilgili ne gibi projeleriniz var?
Sitemizle ilgili en temel konu sanırım bu sorunuzda saklı.
Siteye yazar kadrosu oluştururken sıkça duyduğum "Benden bir şey olmaz ama elimden ne gelirse katkı veririm " sözlerinin üzerine gittiğimize aslında arkadaşların "Bir şey" olduğunun farklarına varmasına sebep olmaktır.
İşte tam bu yüzden kendimize sloganlarımızdan biri olarak "Sosyal Medyanın Dindar ve Muhafazakâr Gençlerin Haber Portalı" olarak belirledik.
Başta ülkenin sonra da ümmetin umudu ve geleceği olan bu genç arkadaşları bir araya getirmek onlarla bu kutlu yolda ilerlemek istedik. Bu yolda da her gün büyüyerek devam ediyoruz.
Sayılarımız ne kadar artarsa gelecekten o kadar ümitli olacağız.


S10haber’de yazarlık, muhabirlik, editörlük yapmak isteyenler nasıl bir yol izlemeli?
Site açılış tanıtımlarında sloganlarımızdan birisi de  "Hey Muhafazakar Genç Bu Site Seni de Çağırıyor "idi.
 Bu tanıma uyan geç arkadaşları yayın periyodu çok önemli olmamakla birlikte (günlük, haftalık, aylık ) daha önce bir yerlerde karaladıkları fakat çevrelerinden öteye ulaştıramadıkları yazılarını bizlere göndermelerini ve bizlerinde bunları yayınlayabileceğimizi söyledik. 
Bu yazılar illa ki gündeme ait olmak zorunda değil, öğrenci ise okudukları bölümler yâda yaptıkları mesleki kariyer ile ilgili de olabilir.  
Bunun için izleyebilecekleri yol şu şekildedir.
Sitemizin iletişim kanallarına ulaşmaları yeterlidir.
[email protected] ve ya whatsapp tel no: 0 542 789 84 97 nolu telefona mesaj bırakmaları yeterli olacaktır.
Buradan arkadaşlarımız kendilerine gerekli detaylı bilgiyi vereceklerdir.

Malum olduğu üzere Türkiye internet üzerinden yayın yapan milyonlarca haber sitesi var. Sizi bunlardan farklı kılan nedir?
Bu sorunuzu kısa ve net bir şekilde cevaplayayım. Bizim farkımız "GÖNÜLDAŞLIK İLKESİYLE" hareket ediyor olmamızdır.

Yönetimde ve yazar kadronuzda şuanda hangi isimler var? Sakıncası yoksa bizim bu isimleri paylaşır mısınız?
Şu an sitemizde yaklaşık 40 a yakın yazar arkadaşımız yazılarını paylaşmaktadır. Tek tek hepsinin ismini zikretmek yerine her biri önemli ve cesur kardeşlerimizin gerek isimlerini gerek yazılarını sitemizi ziyaret etmek yoluyla tanımanızı teklif edip en azından beğendiklerinize bir - iki yorum bırakarak onları şevklendirmenizi rica edeceğim.
Bu arada yazar ve editör arkadaşlarımızla zaman zaman toplu buluşmalar planlayıp fikir alışverişinde bulunup gündeme dair hoş sohbetler yapıyoruz. Bunların ilkini geçtiğimiz aylarda yaptık.Sitenin gelişmesi için fikir alışverisinde bulunup görevpaylaşımları yaptık. Bu toplantıların ikincisini nasipse bahar aylarında Gaziantep'te yapmayı planlıyoruz.Umarım yeni arkadaşlarımız aramıza katılacaktır.S10haber olarak, medya çalışmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Medya sektörü her zaman en önemli meslek gruplarının başında gelmektedir. Habercilik zor ve meşakkatli bir meslektir. Tabi ki her sektörde olduğu gibi burada da ehil insanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Doğru iş doğru ellerden çıkacaktır. Tabi ki medya sektörünün en temel problemi olan ekonomik temelli sorunların çözümü habercilik anlamında bizleri ileriye ve tarafsızlığa taşıyacaktır. Konuya habercilik açısından bakma gereği duydum. Boyalı ve süslü medyaya gelince onların işi bu anlamda biraz daha kolay gibi duruyor.   

Son olarak okumaya, yazmaya, düşünmeye, akletmeye talip insanlara, dostlara ve kardeşlere neler söylemek istersiniz?
Öncelikle okusunlar, düşünsünler ve yazmaktan geri kalmasınlar. Yazdıklarına bir anlam yüklemek zorunda değiller bir bakarsınız çok önceleri yazdığınız bir şey zaman gelir bir anlam ifade eder. Cesur olup bu doğrultuda hareket edebilirlerse en azından kaliteli birey olarak topluma faydalı olabileceklerini akıllarından çıkarmasınlar.

Hocam, bize zaman ayırdığınız için size çok teşekkür ediyorum.
Bende sizlere teşekkür ediyorum. Hayırlı çalışmalar diliyorum.

 
S10haber Çalışma ofsinden ve Editör Grubundan Bir Kare
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Arif Ağırbas - 6 yıl önce
Allah muvaffak eylesin.
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.