Mumbai günlükleri

Mumbai günlükleriYalnızlığın resmi de olmuyor, filmi de olmuyor , fotoğrafı da...

Sayıca çok azdır o tılsımı yakalayan filmler. Mumbai Günlükleri bu filmlerden biri. Dört farklı insan, farklı yaşamlar. Bir şekilde birbiri ile kesişen yollar.

Arun yalnızlığı seven, asosyal, mümkünse hiç konuşmayalım tipinde bir ressam. Shai bankadaki işinden ücretli izne ayrılarak Mumbai'ye fotoğraf çekmeye geliyor. Şehre ayak bastığı ilk gün Arun'un sergisine gidiyor. Arun'un yalnızlığı ve zayıf maddi durumu ne kadar belirgin ise, Shai'nin de nüfuslu bir aileden gelmesi, anne ve babasının Amerika'daki şirketleri o derece belirgin. Munna, aktör olmayı çok isteyen bir çamaşırcı.. Geceleri de fareden  korunmak isteyen işletmeler için fare avlıyor. Yasmin çok genç yaşta evlenip ailesinden çok uzaklaşarak Mumbai'ye gelmiş.  Kardeşi için video mektuplar çekiyor.
Arun, yeni taşındığı evinde Sidney sergisi için çizmeye çalışıyor. Arun'un taşındığı ev, bir zamanlar Yasmin'in oturduğu ev. Arun'un eline Yasmin'in kardeşi için çektiği video mektuplar geçiyor. Arun, kendisinden önce aynı evde oturan Yasmin'in hayatını ilginç buluyor. Merak ediyor. 

Çalışabilmesi için kendisine ilham kaynağı yapıyor. Son mektupta Yasmin'in intihar ettiğini öğrenmesi onu derinden yaralıyor. 
Shai ve Munna iyi arkadaş oluyorlar. Munna dürüstlüğün kıymetini oynuyor. Munna, "helal olsun" dedirtiyor kendine.
Sakin, yavaş , sessiz sedasız başlayıp bitiyor film. Ruhu "sanat kaldıramayacakların" izleyeceği türden bir film değil. Bu filmde kesinlikle Aamir Khan filmlerinden birini aramayın. Bu bambaşka bir film. Hatta bu film de bir son da aramayın. Finali olmayan bir film. Çok ta kızmayın siz hiç İran filmi izlemediniz mi?

Orjinal ismi: Dhobi Ghat
Yapım: 2010 - Hindistan
IMDB Puanı: 7.2
Yönetmen: Kiran Rao
Oyuncular: Aamir Khan , Prateik Babbar , Monica Dogra , Kriti Malhotra , Kitu Gidwani

 
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.