Hain saldırıya tokat gibi cevap: Diz çökmeyeceğiz!

Asıl hedefin güçlü Türkiye olduğuna vurgu yapan iş dünyası, terör saldırıları sonrası "Bizi yıldıramazsınız" mesajı verdi.

Hain saldırıya tokat gibi cevap: Diz çökmeyeceğiz!

Ekonomik ve siyasi olarak tarihinin en büyük saldırılarına maruz kalan Türkiye’yi, terör olayları ile diz çöktürme gayretlerine iş dünyasından ’tokat’ gibi cevap geldi. Kayseri’de dün gerçekleştirilen saldırıyı şiddetle kınayan iş dünyasının hainlere mesajı da net oldu: Diz çöktüremeyeceksiniz.

HEDEF: GÜÇLÜ TÜRKİYE

Türkiye’nin özellikle son 1.5 yıldır, ipleri küresel güçlerin elinde olan FETÖ, PKK ve DEAŞ gibi örgütlerin saldırısı altında olduğuna dikkat çeken iş dünyası, buna karşılık tek yürek olan Türkiye’nin milli birlik ve beraberlik içinde sonuna kadar dimdik duracağını vurguladı. Milli beraberlik ve huzuru hedef alan bu saldırıların amacına ’asla’ ulaşamayacağının altı çizilirken, güçlü Türkiye’nin yolundan döndürülemeyeceğine vurgu yapıldı. 2023 hedefleri için üretmeye, istihdam yaratmaya devam etme kararlılığı da ortaya konuldu.

NAİL OLPAK/MÜSİAD BAŞKANI: SİNDİREMEYECEKLER

Maalesef hainler hainlik yapmaya devam ediyorlar. Başta şehit ailelerimize olmak üzere tüm milletimize sabır diliyorum. Bu vatanın kahraman evlatlarını hedef alan her saldırının milletimizin birlik ve bütünlüğüne yapıldığı ortadadır. Ancak hainler bilsin ki bu milleti asla sindiremeyecek, yıldıramayacaklar. Bize diz çöktüremeyecekler.

ÖMER CİHAD VARDAN/DEİK BAŞKANI: TEK YÜREK OLDUK

Ülkemizin birliğine, bütünlüğüne ve beraberliğine karşı, gerçekleştirilen bu hain terör saldırıları, hiçbir şekilde ülkemizin kaderi değildir ve olmayacaktır. Bilinmelidir ki, güzel ülkemizde hepimizin yüreği toplu vurmaya başlamıştır. Hep birlikte bunlara karşı çıkabildiğimiz ölçüde, 79 milyon insanımızı terörle yıldırmak mümkün değildir.

RİFAT HİSARCIKLIOĞLU/TOBB BAŞKANI: DİMDİK DURACAĞIZ

Bu saldırı terörün, vahşi, hain ve insanlık dışı yüzünü bir kez daha göstermiştir. Ülkemizin birlik, beraberlik ve huzurunu hedef alan bu tür hain saldırılar karşısında, milletimiz birlik ve beraberlik içerisinde dimdik duracaktır. Ülkemizin birliğine ve beraberliğine saldıran başta PKK, DEAŞ, FETÖ olmak üzere her türlü terörü ve destekçilerini lanetliyoruz.

MEHMET BÜYÜKEKŞİ/TİM BAŞKANI: YILMADAN MÜCADELE

Her saldırı kenetlenmemizi güçlendiriyor, öfkemizi artırıyor. Şerefsiz ve korkak katiller, güzel ülkemizin huzurunu bozamayacak. Bu zihniyetle yılmadan mücadeleye devam edeceğiz. Tüm dünya şahittir ki; Türk milleti mücadelelerinden hep galip çıkmıştır. Bu mücadelenin neferi olmaktan her zaman gurur duyduk, duymaya da devam edeceğiz.

ALİ KOPUZ/İSTİB BAŞKANI: BAŞARAMAYACAKSINIZ

Hedef, güçlü Türkiye’dir, Türk milletinin ve devletimizin birliği ve beraberliğidir, huzurumuzdur. Başaramayacaksınız, yüce milletimiz alçaklara boyun eğmeyecek, her saldırıdan sonra daha da birbirine kenetlenecektir. Devletimizin bu hain ve kahpece saldırıların cevabını en kısa sürede ve en sert şekilde vereceğinden eminiz.

ERDAL BAHÇIVAN/İSO BAŞKANI: ORGANİZE BİR SALDIRI

Beşiktaş’taki saldırıdan sonra, Kayseri’de yaşanan alçak terör saldırısı, Türkiye’nin çok organize, sistematik ve ağır bir saldırı altında olduğunu gösteriyor. Bu kanlı terör saldırılarını yapanlar, Türkiye’nin büyümeye, refaha ve uygarlığa dönük olması gereken gücünü ve enerjisini bambaşka yönlere kanalize etmeyi amaçlamaktadır.

MUSTAFA KOCA/ASKON BAŞKANI:YOK OLUP GİDECEKLER

Ülke birliğimizi hedef alan hain saldırıların hiçbir zaman amacına ulaşamayacağı aşikârdır. Asla bölemeyecekler, parçalayamayacaklar, egemenliğimize, milli irademize set çekemeyecekler. Bu hain odaklar şunu çok iyi bilmeli ki, asla bölemeyecekleri gibi kendileri de yok olup gideceklerdir..

Kaynak: Sabah


Kaynak: Yeni Akit

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.