Büyük skandalı Akit deşifre ediyor: Almanya PKK’ya parti kurdurdu

14 Mayıs’ta Almanya’nın Türklerin en yoğun olduğu eyaleti Kuzey Ren-Vestfalya'da düzenlenecek yerel seçimlerde aday olan AD-Demokraten Partisi NRW, eyalet Genel Sekreteri Levent Önder, dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Önder, “PKK terör örgütü Almanya’da Marksist Leninist Partisi (MLP) adıyla siyaset yaparak seçimlere katılıyor. MLPD, Almanya Anayasayı Koruma Teşkilatı’nın takibinde ve PKK da terör örgütü listesinde olmasına rağmen Almanya tarafından destekleniyor. MLPD, PKK’nın siyasi uzantısı ve sürekli Türkiye düşmanlığı yapıyor” dedi.

Büyük skandalı Akit deşifre ediyor: Almanya PKK’ya parti kurdurdu

MEHMET ÖZMEN / ALMANYA  - 14 Mayıs’ta Almanya’nın Türklerin en yoğun olduğu eyaleti Kuzey Ren-Vestfalya'da düzenlenecek yerel seçimlerde aday olan AD-Demokraten Partisi NRW, eyalet

Genel Sekreteri Levent Önder, dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Önder, “PKK terör örgütü Almanya’da Marksist Leninist Partisi (MLP) adıyla siyaset yaparak seçimlere katılıyor. MLPD, Almanya Anayasayı Koruma Teşkilatı’nın takibinde ve PKK da terör örgütü listesinde olmasına rağmen Almanya tarafından destekleniyor. MLPD, PKK’nın siyasi uzantısı ve sürekli Türkiye düşmanlığı yapıyor” dedi. 

GENEL SEÇİMLERİN PROVASI NİTELİĞİNİ TAŞIYOR

Kuzey Ren  Vestafalya, eyaletinde önümüzdeki pazar günü yapılacak seçimlerin Türklerin geleceği bakımından çok önemli olduğuna dikkat çeken Önder, “Almanya’da 24 Eylül’de yapılacak genel seçimlerin adeta bir provası olacak seçimlerden çıkacak sonuçlar ülke genelindeki siyasi havanın yönünü de belirleyecek.Yaklaşık 14 milyon seçmenin kayıtlı olduğu Almanya’nın en büyük eyaleti Kuzey Ren Vestfalya 14 Mayıs pazar günü sandık başına gidecek.Eyalette alınacak sonuçlar 24 Eylül’de Federal Parlamento için yapılacak seçimler için büyük bir önem taşıyor. Zira partilerin eyalette alacakları oylar, ülke ortalaması için önem taşıyor” açıklamasında bulundu.

ALMANYA’DA ÖLÜM KORKUSU YAŞIYOR  

Bir Türk partisi tarafından kuruldukları andan itibaren Alman derin devleti tarafından sürekli engellendiklerini ve tehdit aldıklarını belirten Önder, “Partimiz adına banka hesapları açıyoruz ve bu hesaplarımız bir süre sonra bir gizli el tarafından kapattırılıyor. Almanya’da demokrasinin, özgürlüklerin ve insan haklarının olduğu iddia ediliyor fakat kesinlikle gerçek manada bunların hiçbirisi yoktur. Almanya’da her şeyi konuşamazsınız, her şeyi yazamazsınız. Almanya’da derin güçler tarafından Türklere yönelik bir çok cinayet işlendi ve bu cinayetler hala aydınlatılamadı. Bende bu noktada öldürülme endişesi taşıyorum fakat benim Allah’tan başka kimseden korkum yok. Şehit olmak benim en büyük hayalimdir” diye konuştu.

 

 

PKK’NIN PARTİSİ KONUSUNDA TÜRKLERİ UYARIYOR

Marksist Leninist Partisi (MLPD)’nin Almanya’nın PKK’nın siyasi uzantısı olarak Türkiye ve Erdoğan düşmanlığı yaptığına dikkat çeken Önder, “Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti'nde yaşayan ve oy kullanma hakkı olan bütün Türkleri pazar günü sandık başına giderek oy kullanmaya davet ediyorum. Hangi partiye, hangi adaya oy verdiklerine dikkat etmeleri gerekiyor.PKK Türklere yönelik yoğun bir çalışma içerisinde ve oylarını çekmeye çalışıyor. Hem vatanımız için, hem Almanya’da yaşayan Türkler için PKK’nın siyasi uzantısı olana MLPD konusunda herkesi uyarıyoruz. PKK’nın Almanya’daki siyasi uzantısı olan MLPD’nin Türkiye’ye yönelik bir çok açıklamasını, PKK’yı destekler yöndeki bir çok açıklamasına herkes internet ortamında ulaşabilir” ifadelerini kullandı.

ALMANYA TARAFINDAN MLPD/PKK DESTEKLENİYOR

PKK’nın Almanya’da terör örgütleri listesinde olduğunu hatırlatan Levent Önder, “Evet PKK Almanya’nın terör örgütleri listesinde ve hatta MLPD adlı PKK partisi de  Anayasayı Koruma Teşkilatı’nın takibinde fakat buna rağmen çok açık bir şekilde Almanya tarafından her şekilde destek görüyorlar. Almanya açık açık PKK’yı ve diğer bir çok terör örgütlerini ülke içinde ve dışında besliyor, destekliyor” dedi.

TÜRKİYE KÖKENLİ SİYASETÇİLERİN VE PARTİLERİN GERÇEK YÜZÜ ORTAYA ÇIKTI

Ermeni meselesinde Almanya’daki Türkiye kökenli olan isimlerin ve partilerin gerçek yüzünün ortaya çıktığını söyleyen Önder, “Sözde Ermeni soykırım tasarısını destekleyen ve Türkiye düşmanlığı yapan partilere, adaylara oy veren her bir Türk vatandaşı benim nazarımda vatan hainidir. Ayrıca elbette Almanya’da Ermeni tasarısına destek veren bütün partiler, Türkiye düşmanlığı yapan PKK ve FETÖ gibi terör örgütlerine destek veriyor. Ben bir Türk Müslüman olarak Türkiye karşıtlığıyla bilinen ve açık açık terör örgütlerini destekleyen hiç bir partiye oy vermem, hiç birimiz vermemeliyiz” bilgisini paylaştı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A MESAJ GÖNDERDİ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a da mesaj gönderen Önder, “Bankacılık ve ekonomi konusunda eğitim alan ve bu sektörde tecrübe yaşayan bir insan olarak bana bir fırsat verilmesi halinde Türkiye’deki faiz sorununu kökten çözerim. Benim en büyük hayalim ve hedefim Türkiye’de ekonominin başına geçip ülkedeki faiz sorunun kökten çözmektir” şeklinde konuştu.

 


Kaynak: Yeni Akit

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.